big-brother-albania-9-live-2017

Big Brother Albania 9 ne 2017

Nje lajm ka rrjedhur ne menyre indirekte nga nje personazh teper kontraversal ! Ai/ajo eshte Edona James. Shqiptari nga kosoa eshte nje personazh teper i njohur ! Eshte nje nder te paret shqipetare qe ka kryer nderhyrje transginore dhe eshte kthyer nga djale ne vajze ! Edona ka marre pjese ne versionin gjerman te big brother ! Pas daljes nga aty ne nje interviste te dhene ai ka deklaruar qe do marre pjese dhe ne big brother albania 9 live qe sipas tij do zhvillohet ne 2017 . Ai ka deklaruar se ka aplikuar dhe eshte pranuar po sa e […]

bba9-anullohet

Anullohet Big Brother 9 ?

Top-Channel po peson ndryshime drastike ! Po ndryshohen moderatore te disa emisioneve ( te fundit moderatoret e Fiks Fare) disa nga figuret me historike te top-channel po ndryshojne dhe po kalojne ne stacione te tjera. Te gjithe keto levizje qe po ndodhin kane shtuar zerat se Big Brother Albania 9 LIVe do anullohet . Big Brother Eshte nje emision “elite” i top channel qe me edicionit e ti jte pare ka thyer rekorde shikueshmeria dhe ka mbajtur audiencen te gozhduar pas ekranit. ME personazhet e tij te zgjedhur me kujdes te cilet benin gjithmone nje loje qe terhiqet publikun Big […]

bba9

BBA 9 nje çudi e madhe !

Vizitore te nderuar ju njoftojme se dhe lajmi qe big brother albania 9 live do te fillonte menjehere pas Kampionatit europian te futbollit me si duket ishte thjesht nje thashethem ! Pati nje interes te madh ndaj atij lajmi duke qene se formati i Big Brother nuk ishte realizuar asnjehere gjate veres dhe do ishte teper interesante ti shikonim banoret nen kushte te tilla . Vapa nuk ndikon pak tek njerzit dhe u mendua se do u krijonin me shume situata nese ky edicion i BBA 9 do realizohej gjate veres por tashme dhe kjo gje nuk do ndodhi ! […]

Bba9

Big Brother pas Europianit ?

Mbi gjithe misterin qe rrethoi kete edicion te 9 te Big-ut , epo me ne fund kemi nje lajm apo thashethem se nuk dihet me siguri. Me gjithe fshehtesine qe ruan redaksia e Top Channel disa zera po thone qe big brother albania 9 live do te filloje menjehere pas kampionatit europian . Kjo do ishte me te vertete e cuditshme dhe nje risi e madhe per kete format . Klasike e tij eshte qe te filloje ne muajt shkur maksimumi ne muajin Mars dhe kete here mendohet se ai do filloje ne vere. Do ishte vertete interesante dhe nje […]

Big Brother Albania 9 LIVe ?

Big Brother Albania 9 ?

Nese e vereni qe ne titull ndodhet nje Pikepyetse “?” . Ajo nje pikepytse e madhe mbi emisionin me te ndjekur ne trevat Shqiptare gjithashtu dhe ne te gjithe vendet e ku ka shqiptare , gjithe kjo dhe fale teknologjise moderne qe ben te mundur transmetim Live ne internet . Por nuk eshte ky problemi , pyetja qe shtrohet eshte Kur do Filloje Big Brother Albania 9 Live . Pas publikimit nga Arbana Osmani qe do kete nje Edicion te nente kete vit , erdhi dhe hapja e aplikimeve por asgje me teper se aludime se kur do filloje apo […]

Apliko-big-brother-albania-9

Vazhdojne Aplikimet

Pas lajmit te shumpritur qe do kete nje Edicion te 9 Te Bigut . Tashme njoftojme dhe qe kane filluar aplikimet per Big Brother Albania 9 LIVE dhe te gjithe te interesuarit , qe duan te marrin pjese ne kete format , qe e ndiejne veten te gatshem per te prodhuar Show dhe per te gozhduar shqipetaret perpara ekranit me karakterin e tyre , pervojat jetesore , elakuencen dhe me marredheniet me njeri tjetrin te APLIKOJE KETU per nje shans per tu bere pjese e ketij realeti show , per tu bere i njohur dhe pse jo per te fituar […]

kur-fillon-big-brother-albania-9

Kur Do Filloje Big Brother Albania 9 ?

Kur Do filloje Big Brother kete vit ? eshte nje pyetje qe po behet shume keto ditet e fundit sidomos deh pas fillimit te reklamave nga Top Channel.Si fillim patem nje konfirmim qe do kemi nje Big kete vit . Edicioni i tij i nente ne fillim iste ne dyshim dhe u mendua qe nuk do realizohej fare por tashme kemi nje konfirmim dhe e dime qe do kemi ! BBA9 nuk filloi si gjithe edicionet e tjere perpara tij ne muajin shkurt-mars por ka nje shtyrje. Mendohet se do filloje ne fund te qeshorit ose nga mesi i korrikut […]

arbana-osmani-big-brother-albania-9

Arbana Osmani S’do jete ne BBA9 !

Dhe ja ku vjen nje lajm i hidhur per te gjithe fansat e prezantueses Arbana Osmani dhe te Big Brother. Me ane te nje postimi nga vete moderatorja e njohur ajo ka deklaruar se nuk do e prezantoje Big Brother Albania 9 pasi do preznatoje nje tjeter emision te ri , nje format te panjohur me pare qe do filloje ne Top Channel . Kush do e Prezantoje edicionin e nenete te Big Brother Albania nuk dihet gje akoma . IShte menduar midis Arbanes dhe Ledionit i cili prezantoje Edicionin e 8 . Tashme i vetmi kandidat “logjik” ngelet Ledion […]

prezantuesi-Big-Brother-Albania-9

Kush Do e Drejtoje Big Brother Albania 9 ?

Tashme pas lajmerimit se do kete nje edicion te 9 teBig Brother Albania , i cili do zhvillohet kete vit , eshte e shpeshte pyetja Kush Do e Drejtoje Big Brother Albania 9 ? Kujtojme qe te shtate edicionet e para jane prezantuar nga Arbana Osmani . Prezantuesja e njohur dhe shume e dashur nga publiku e cila nuk prezantoi edicionin e tete per shka te shtatezanise se saj. Nga ky rast mund te themi se “perfitoi” Ledion Lico i cili prezantoi edicionin e tete. Pavaresisht se u perfol shume per prezantimin e tij te BBA8 , pasi ai eshte […]

BBA9

Do kete Big Brother Albania 9

Me ne fund nje lajm i mire per adhuruesit e Big Brother . Eshte mesuar qe do kete nje edicion te nente te BB ! eshte nje lajm i marre vesh ne menyre “rrethanore” dhe dihet vetem qe do kete asnje informacion me teper se kur . E kemi mesuar se ne faqen e top-channel kane filluar audicionet per Big Brother Albania 9 LIVE dhe te gjithe te interesuarit mund te fillojne te dergojne aplikimet e tyre ! Akoma nuk dihet sakte se kur do filloje BBA9 por duke u bazuar ne vitet e tjera ai ka filluar 1,2 muaj […]